همایش فرصت های فرهنگی و گردشگری ایران و قزاقستان برگزار شد – سایت سرگرمی پرشین

همایش فرصت های فرهنگی و گردشگری ایران و قزاقستان، با هدف آشنایی با تفاهم نامه مشترک دو کشور و معرفی جاذبه های توریستی کشور قزاقستان برگزار شد
وی با ذکر جذابیت های طبیعی، تاریخی و شهری منحصربه فرد قزاقستان از جمله دشت ها و تجربه زندگی کوچ نشینی در آن، کوهستان ها و رودخانه ها، بناهای تاریخی و جاذبه های شهرهای آستانه و آلماتی، تعمیرات موبایل,آموزش تعمیرات موبایل, تعمیرات لپ تاپ هدف این موسسه را آشنایی هرچه بیشتر مسافران با این جاذبه ها دانست.

گلنار شنوا و ایندیرا محمد نیز به نمایندگی از دو موسسه توریستی اسکای وی و ژابیک ژالی، در سخنانی، آمادگی خود را جهت گسترش همکاری با موسسات گردشگری در ایران اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ابتدای این مراسم، خانم مورزامادیوا ماینورا، نماینده وزارت فرهنگ و ورزش جمهوری قزاقستان و رئیس کمیته گردشگری این تعمیرات 118 وزارتخانه به تبیین دیرینه روابط فرهنگی مردم دو کشور پرداخت و فرصت های گردشگری موجود را بستر تقویت این روابط دانست.

خانم مریم گل بالگوژینا، مدیر اجرایی موسسه توریستی تریمف تراول، گردشگری را فرصتی برای تسریع توسعه و هم افزایی های فرهنگی و اقتصادی دانست و از فعالان فرهنگی و اقتصادی دو کشور خواست بر توسعه گردشگری توجه ویژه داشته باشند.

ونطلاپ اونال بایف، سرکنسول قزاقستان تعمیر لپ تاپ ایسوس در شهر گرگان، سخنران بعدی همایش بود. وی که به خوبی به فارسی سخن می گفت، به تسهیلات حقوقی و مشوق های پیش بینی شده برای فعالان عرصه فرهنگ و گردشگری در دو کشور ایران و قزاقستان اشاره کرد.

همایش فرصت های فرهنگی و گردشگری ایران و قزاقستان، با هدف آشنایی با تفاهم نامه مشترک دو کشور و معرفی جاذبه های توریستی کشور قزاقستان برگزار شد.

سرکنسول خرید بلیط هواپیما ماهان قزاقستان همچنین بر اهتمام دولت متبوع خود بر گسترش روابط همه جانبه با کشورهای همجوار با مشترکات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تاکید کرد.

وی با یادآوری علاقمندی دولت قزاقستان به جذب سرمایه گذاری خارجی، شهر آستانه پایتخت قزاقستان را نماد توسعه این کشور معرفی کرد و همگان را به بازدید از اکسپو ۲۰۱۷ -که تا ۱۰ سپتامبر در این شهر برپاست دعوت کرد.

در ادامه این مراسم، خانم آسل تعمیر لپ تاپ کاربایوا، مدیر اداره تشریفات و مراسم شهر آستانه(پایتخت قزاقستان)، در سخنرانی خود به معرفی ظرفیت هایی گردشگری شهر آستانه پرداخت و برپایی اکسپو بین المللی آستانه 2017 را به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی جهان، نماد بارزی از فرصت هایی گردشگری این شهر دانست.

وی با اشاره به تقویت زیرساخت های فرهنگی در کشور قزاقستان، فعایت های فرهنگی را با توجه به مشترکات فراوان ایران و قزاقستان تعمیرات موبایل مهم توصیف کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *